Skip to main content

Porų psichologo konsultacijos ir psichoterapija Vilniuje

Santykiai poroje gali patirti iššūkių ir sunkumų, kurios gali sukelti nesutarimus, įtampą ir nesaugumo jausmą. Porų psichoterapija gali jums padėti suprasti šias problemas, pagerinti bendravimą, mokytis bendradarbiauti ir kurti tvirtą emocinį ryšį.

Mano tikslas yra padėti jums sukurti sveiką, švelnų ir pagarba bei pasitikėjimu pagrįstą santykį su partneriu. Dirbu su jumis siekdamas išsiaiškinti, kaip spręsti konfliktus, suprasti kitus ir stiprinti jūsų tarpusavio ryšį. Jei jaučiate, kad jūsų santykiuose su su antrąja puse reikia pagalbos, galiu padėti įveikti šiuos iššūkius ir kartu žengti link sveikesnių ir glaudesnių santykių.

Porų psichoterapija

 • Poros psichoterapija ir psichologo konsultacijos Vilniuje bei nuotoliniu būdu.

 • Bendras emocinio ryšio stiprinimas ir konfliktų sprendimas.

 • Pagalba sprendžiant problemas santykiuose, bendravime ir ryšiuose su artimaisiais.

 • Pagalba siekiant suprasti vieni kitus ir kurti sveiką, švelnų, suprantantį santykį.

 • Stiprinkite savo poros santykius, atkurkite jų pusiausvyrą.

Tiek asmeninė, tiek porų psichoterapija kuriama pasitikėjimu ir pagarba pagrįstame terapiniame santykyje, kuriame siekiama atsigręžti į vidinę asmens kelionę, susivokti savyje ir savo noruose, suprasti savo elgesio motyvus ir vidinius prieštaravimus, pastebėti kiekvienoje dienoje esančias galimybes ir atrasti pagarba bei supratimu pagrįstus santykius su savimi ir aplinkiniais.

Suvokiu, kad kiekviena pora ir unikali, todėl atsižvelgiant į tai, man svarbu jums padėti kurti sveikus ir tvirtus santykius. Porų psichoterapija vyksta saugioje aplinkoje, kurioje galite kartu su manimi dirbti siekiant geresnės poros dinamikos, stiprinti tarpusavio supratimą ir bendravimą bei kartu eiti link laimingesnio ir harmoningesnio santykio.

Psichologo konsultacijų-psichoterapijos paslaugų kaina

 • Individuali psichologo konsultacija-psichoterapija:
  60 €

  Seanso trukmė – 50 min.

 • Šeimos-poros psichologo konsultacija-psichoterapija:
  100 €

  Seanso trukmė – 60 min.

 • Grupinė psichologo konsultacija-psichoterapija (asmeniui):
  35 €

  Seanso trukmė – 120 min.

Domina porų psichologo konsultacija – susisiekite!

Porų psichologo konsultacija-psichoterapija galima tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais. Susitikimai vyksta Vilniuje, NCBC verslo centre, adresu Kareivių g. 6 arba nuotoliniu būdu, „Skype” programa.

Susitikimo laiką galime suderinti telefonu +370 (688) 57816. Tuo atveju, jeigu neatsiliepčiau, būtinai perskambinsiu.

Savo paklausimus taip pat galite siųsti el. paštu: erikas.siudikas@gmail.com.

Porų psichoterapija – dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai

Kas yra porų psichoterapija ir kada ji gali būti naudinga?

Porų psichoterapija yra psichologinė terapija, kuri koncentruojasi į poros dinamiką ir tarpusavio santykius. Jos tikslas yra padėti geriau suprasti savo partnerį, įveikti iššūkius ir išmokti spręsti konfliktus, taip pat kurti sveikesnius ir stipresnius santykius. Poros terapijoje  poros psichologas dirba su pora tam, kad padėtų jiems sustiprinti jų ryšį, pagerinti komunikaciją, susitvarkyti su vertybių sankirtomis.

Porų psichoterapija gali būti naudinga įvairiose situacijose. Ji gali padėti porai susidoroti su konfliktais, įveikti krizes, gerinti komunikaciją ir sąveiką, ugdyti sprendimų priėmimo įgūdžius bei ugdyti bendrą supratimą. Ji taip pat gali būti naudinga tiems, kurie nori stiprinti savo santykius, gerinti bendravimą arba išspręsti tam tikras problemas, kurios veikia porą.

Porų psichoterapija taip pat gali būti tinkama tiems, kurie siekia gerinti tarpasmeninius santykius, geriau suprasti save ir kitus bei įgyti naujų įrankių, kaip veiksmingai bendrauti ir veikti bendrose situacijose.

Kokios problemos dažnai sprendžiamos porų psichoterapijoje?

Porų psichoterapija dažnai yra naudojama sprendžiant įvairias problemas ir iššūkius, su kuriais gali susidurti žmonės. Dažniausios problemos, kurias galima spręsti šioje terapijoje:

 • Komunikacijos sunkumai. Poros psichoterapija gali padėti gerinti komunikacijos įgūdžius ir išmokti konstruktyviai bendrauti, kad būtų išvengta nesusipratimų ir konfliktų.
 • Konfliktai ir nesutarimai. Terapija gali padėti poroms išspręsti konfliktus, kurie gali kilti dėl skirtingų požiūrių, vertybių ar tikslų.
 • Santuokos krizės. Egzistuojantys arba potencialūs santuokos sunkumai gali būti aptariami terapijos metu, padedant porai rasti būdus, kaip įveikti krizes ir stiprinti savo santykius.
 • Sutrikęs ryšys ar emocinis atotrūkis. Porų psichoterapija gali padėti jums atkurti prarastą ryšį arba pažvelgti į poros dinamiką, siekiant stiprinti emocinį artimumą.
 • Pagalba susiduriant su pokyčiais. Esant gyvenimo pokyčiams, pavyzdžiui, gimimo, mirties, skyrybų atvejais pora gali patirti pokyčių stresą. Terapija gali padėti įveikti šiuos pokyčius ir prisitaikyti prie naujos situacijos.
 • Santykių stiprinimas. Net jei nėra konkrečių santykių problemų, porų terapija gali būti naudinga siekiant stiprinti santykius, ugdyti tarpusavio supratimą ir bendravimo įgūdžius.

Porų psichoterapija gali pasiūlyti saugią aplinką, kurioje galima atvirai kalbėtis ir ieškoti būdų, kaip veiksmingai spręsti iškilusius iššūkius.

Kaip vyksta porų psichoterapijos sesija?

Porų psichoterapijos sesija vyksta fokusuojantis į porą kaip vientisą darinį. Šis terapijos procesas dažniausiai yra struktūruotas. Kiekviena sesija yra skirtinga, tačiau dažniausiai ji gali turėti šiuos bruožus:

 • Temos aptarimas. Svarbiausių ar aktualiausių temų aptarimas. Tai gali būti konkrečios situacijos, iššūkiai, nesutarimai ar konfliktai, kurie turėtų būti išanalizuoti ir suprantami gilesniu lygmeniu.
 • Tarpusavio santykių ir komunikacijos analizė. Porų psichologas gali padėti atskleisti poros tarpusavio sąveikos modelius ir komunikacijos būdus. Tai padeda geriau suprasti, kaip komunikacijos būdai ir modeliai veikia santykius.
 • Atviras dialogas. Porą skatinu atvirai dalintis savo jausmais, mintimis ir perspektyvomis. Stengiuosi sukurti saugią ir ramią aplinką, kuri padėtų atsiverti.
 • Sprendimų ir strategijų kūrimas. Pasiūlau sprendimų ar strategijų, kaip susidoroti su iškilusiomis problemomis ar konfliktais. Tai gali būti nauji būdai bendrauti, sprendimų priėmimo įgūdžių vystymas ir kiti veiksmai.
 • Namų užduotys. Kartais galiu skirti atlikti užduotis, kurias pora atlieka tarp sesijų, siekiant pritaikyti naujus įgūdžius ir veiksmus kasdienėje aplinkoje.
 • Sesijos baigimas. Sesiją paprastai baigiu  aptarimu apie tai, kas buvo pasiekta, ką buvo galima išmokti iš sesijos ir kokius veiksmus ar pokyčius šeima ar pora gali įgyvendinti.
Ar porų psichologas gali padėti mums išspręsti mūsų problemas?

Porų psichologas gali būti naudingas procese, kuriant palankesnes sąlygas porai spręsti problemas. Mano tikslas yra kurti saugią terapijos aplinką, kurioje pora gali atvirai ir sąžiningai kalbėti apie savo iššūkius ir problemas. Terapeutas nėra „problemų sprendimo mašina“, bet veikia kaip lygiateisis partneris, padedantis praplėsti suvokimo ribas, analizuoti santykių dinamiką ir suteikti įrankių bei perspektyvų, kaip veiksmingiau įveikti iškilusius klausimus.

Porų psichoterapija gali padėti gilinti savo supratimą apie santykius, komunikaciją ir poros dinamiką, taip pat suteikti naujų įžvalgų, kaip geriau veikti kartu. Vis dėlto, svarbu pažymėti, kad procesas ir rezultatai gali skirtis priklausomai nuo poros narių bendradarbiavimo, atvirumo ir pasiryžimo dirbti kartu su terapeutu.

Ar būtina ateiti su partneriu, kad galima būtų dalyvauti poros psichoterapijoje?

Poros psichoterapija yra naudinga tiek poroms, tiek asmenims, kurių partneris negali ar nenori dalyvauti kartu.

Poroms. Jeigu norite gerinti poros tarpusavio sąveiką, bendravimą ar sprendimų priėmimo įgūdžius, poros terapija gali padėti atskleisti poros dinamiką ir iššūkius.

Vienam. Kuomet partneris neturi galimybės ar noro dalyvauti terapijoje, vienas asmuo taip pat gali dalyvauti porų terapijoje. Terapeutas gali dirbti su vienu asmeniu tam, kad padėtų jam suprasti ir veiksmingiau įveikti problemas, susijusias su santykių dinamika.

Svarbiausia yra tai, kad visi, kurie dalyvauja terapijoje, būtų atviri bendradarbiavimui, ieškoti įžvalgų ir veiksmingų būdų įveikti problemas ar gerinti santykius. Terapija dažniausiai yra efektyvesnė, kai visi, kurie paveikti situacijos, yra įsitraukę.

Kiek sesijų paprastai reikia, norint matyti rezultatus?

Kiekvienas poros terapijos procesas yra unikalus ir rezultatai gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių. Terapijos trukmė ir sesijų skaičius gali priklausyti nuo iššūkių sudėtingumo, poros poreikių, tarpusavio santykių dinamikos ir dalyvių pasirengimo dirbti su terapeutu.

Kai kurios poros gali pastebėti pokyčius po kelių sesijų, tuo tarpu kitiems gali prireikti ilgesnės terapijos. Paprastai mes su klientais kartu vertiname pažangą ir sprendžiame, kiek sesijų gali būti reikalinga, kad būtų pasiekti norimi rezultatai.

Ar porų psichoterapija gali padėti, jei mes esame visiškai skirtingos asmenybės?

Taip, porų psichoterapija gali būti naudinga net ir tada, kuomet du asmenys yra visiškai skirtingos asmenybės. Iš tikrųjų, skirtingi asmenybės bruožai ir požiūriai gali sukurti unikalų ir turtingą terapijos pagrindą.

Egzistencinės krypties psichoterapija, kurią aš praktikuoju, taip pat atkreipia dėmesį į individualių asmenybės bruožų svarbą ir padeda pažvelgti į žmonių vertybes, tikslus ir egzistencinius klausimus. Terapeutas padeda įžvelgti, kaip šie skirtingi aspektai gali paveikti santykius ir tarpusavio supratimą.

Svarbu suprasti, kad skirtingumas gali būti naudingas, juo galima juo pasinaudoti, siekiant suvokti kiekvieno asmenišką patirtį ir perspektyvą. Terapeutas yra neutralus tarpininkas, padedantis rasti būdus, kaip sąveikauti ir bendrauti tokiame kontekste, kur skirtingos asmeninės ypatybės ir požiūriai gali būti įtraukti į bendrą gyvenimą ir santykius.

Ar viskas, kas bus aptarta sesijos metu, bus konfidencialu?

Taip, viskas, kas bus aptarta porų psichoterapijos sesijos metu, bus laikoma konfidencialia informacija. Konfidencialumas yra pagrindinis psichoterapijos principas, kuris užtikrina pasitikėjimą ir saugumą terapijos procese. Todėl galite jaustis saugūs dalindamiesi savo mintimis, jausmais ir patirtimi terapijos sesijos metu, žinodami, kad visa tai konfidencialu.

Kaip pasiruošti porų psichoterapijos sesijai?

Pasiruošimas poros psichoterapijos sesijai gali padėti padidinti jos naudingumą. Keletas patarimų, kaip pasiruošti:

 • Atvirumas. Būkite pasirengę atvirai dalintis savo jausmais, mintimis ir patirtimi su terapeutu ir partneriu.
 • Tikslų išsikėlimas. Pagalvokite, kokių tikslų norėtumėte pasiekti terapijos procese. Tai gali būti tarpusavio santykių gerinimas, sprendimų priėmimo įgūdžių tobulinimas ar kiti tikslai.
 • Atvirumas naujai patirčiai. Stenkitės būti pasirengę atsiverti naujiems požiūriams, išbandyti naujus  įrankius ir priimti įžvalgas, kurias galite išgirsti per terapijos sesiją.
 • Išankstinis apgalvojimas/pasiruošimas. Prieš sesiją pagalvokite apie tai, kokias temas ar problemas norėtumėte aptarti. Tai padės efektyviau panaudoti sesijos laiką.
 • Savęs stebėjimas. Stebėkite savo jausmus, elgesį ir mintis per terapijos sesiją. Tai padės giliau suvokti, kaip reaguojate į tam tikras situacijas.
 • Klausimai. Būkite pasirengę užduoti klausimus terapeutui ar partneriui. Klausimai gali padėti išsklaidyti neaiškumus ir geriau suprasti situaciją.

Svarbiausia yra pasirengimas bendradarbiauti, ieškoti naujų įžvalgų ir veiksmingų būdų įveikti iššūkius poroje.

Ar galiu dalyvauti porų terapijoje neturėdamas rimtų sunkumų santykiuose?

Žinoma, galite dalyvauti porų terapijoje neturėdamas rimtų santykių problemų. Porų psichoterapija nėra skirta tik spręsti konfliktus ar problemas. Ji taip pat gali būti naudinga norintiems gerinti savo tarpusavio santykius, komunikaciją ir bendravimą, net jei nėra akivaizdžių sunkumų.

Terapija gali padėti stiprinti poros ryšius, ugdyti bendravimo įgūdžius, geriau suprasti vieniems kitus ir ugdyti empatiją. Tai gali būti puiki galimybė geriau pažinti save ir vystyti asmeninį augimą.

Rimtų problemų neturėjimas nereiškia, kad neturite, ką verta aptarti ar tobulinti savo santykiuose. Porų psichoterapija gali būti prevencinis įrankis, padedantis užtikrinti, kad santykiai išliks stiprūs ir sveiki ateityje.